| Anonymus3000 a întrebat:

Deci eu am un ps2 si nu prea mai merg jocurile si am auzit ca trebuie sa curat lentila dar nu am mai facut asta? Trebuie sa dezasamblez ps2ul? Care e lentila? Cum sa o curat? Cat sa astept sa se usuce? Vreau ajutor detaliat.

1 răspuns:
| BlackHorizon a răspuns:

Daca nu sti sa umbli in el nu-ti recomand sa il desfaci.Mai bine il modezi prin soft(adica i-ti da un card de memorie si daca il bagi pe ala in ps2 poti sa te joci jocuri care le descarci de pe net si le pui pe stick). Adica daca modezi ps2-ul prin soft folosesti numai un stick cu jocuri pe el, nu mai trebuie sa folosesti blocul optic(lentila).Si cardul ala e 50 de lei.Sa-ti raspund la intrebare: lentila aia se uzeaza intr-un final si trebuie sa o schimbi nu are nici o legatura curatatul cu reparatul. Daca te intereseaza un blocoptic este tot 50 de lei.