| Anonymus3000 a întrebat:

Deci eu am un ps2 si nu prea mai merg jocurile si am auzit ca trebuie sa curat lentila dar nu am mai facut asta? Trebuie sa dezasamblez ps2ul? Care e lentila? Cum sa o curat? Cat sa astept sa se usuce? Vreau ajutor detaliat. Dau funda

5 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Mergi la orice magazin de computere şi ceri un CD de curăţat lentila... E cam 20 de lei, spui şi pentru ce îl vrei, că sunt mai multe feluri, cu lichid, periuţe, etc...

| tzanu a răspuns:

Lentila de care vorbesti este cea care i-ti citeste dvd-urile,este montata pe "caruciorul"de sub dvd si arata ca o gamalie de ac alba(un beculet). sunt solutii speciale de curatat,cd-uri,etc. poti si cu spirt, parfum, alcool.se usuca instantaneu.succes

| tzanu a răspuns:

Ai aici un link destul de explicit.trebuie demontat capacul, nu-i mare lucru. daca nici asa nu te descurci da buzz pe mess la unutanu
http://www.thepriors.idps.co.uk/clean_ps2_laser/clean_ps2_laser.html

| robert1002234 a răspuns:

Poti dar numa cu betisorul al bagi an spirt si dai pe lentila caci si eu am ps2 si asa am facut

| robert1002234 a răspuns:

Sau podi da cu parfum pui parfum pe un servetel si dai