| Bilii a întrebat:

Deci mi-am montat pc nou pe piese. totul bine, in afara de tastatura asta care la fiecare restart nu mai merge. luminile la ea merg dar cand apas pe orice tasta nu functioneaza decat cand ii scot usb-ul si il bag inapoi.
am incercat sa il pun in alt slot usb dar degeaba, am umblat si pe la device manager dar nimic.
help.
o fi cv din bios?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca si cu alta tastatura!

| Bilii explică (pentru Bula):

N-am alta

| Bula a răspuns (pentru Bilii):

Cere imprumut de la cineva.
Daca nu, gasesti tastaturi de la 20-30 lei in sus.

| Bilii explică (pentru Bula):

N-am prieteni si nici bani

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am aceeasi problema si cred ca e tastatura naspa. E o ieftineala din Jumbo.
Cu tastatura de dinainte (din Altex), nu am avut problema asta.

| gabicoo a răspuns:

Ai incercat cu altă tastatura?

| Bilii explică (pentru gabicoo):

N-am alta. dar pe pc-u vechi imi mergea bine

| Dismally a răspuns:

Vezi daca ai un driver la placa de baza, instaleaza-l, fa-i update, daca tot nu merge schimba tastatura.

| Bilii explică (pentru Dismally):

Am instalat u
ltimul update de bios si degeaba

| Dismally a răspuns (pentru Bilii):

Lasa bios-ul, vezi driverele, acum depinde si ce placa de baza ai, sper ca nu e Asrock.