| SonyaElena a întrebat:

Detin Motorola Defy. Am putut sa ma conectez prin wifi la reteaua mea pana mi-a schimbat router-ul. de atunci am 2 retele WAP si WPA2. La niciuna nu ma pot conecta. Zice cateva sec. connecting, apoi disconnected. ce sa fac? e vina router-ului? inca ceva: nu stiu daca aveam WEP sau WPA2 la reteaua veche. Ce sa fac ca sa mearga?

Multumesc.

2 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Pune alt sistem.
Iti recomand cu toata caldura MIUI.
Este cel mai tare ROM cu android care l-am vazut, dupa parerea mea.
Eu il folosesc de vreo 3 luni, si nici ca m-as mai intoarce la sistemul original sau la CM7.

| Adi2ro a răspuns:

Pai banuiesc ca parola ai bagat-o ok. Nu prea conteaza protocolul de securitate cat timp parola introdusa e corecta, desi la telefon vezi daca nu s-a salvat cea veche (de la routerul vechi) si reintrodu pentru routerul nou. (cel nou are alta parola prin default). Joaca-te putin cu astea...