| Matei10 a întrebat:

Detot, am un laptop packard bell si i s part monitorul de o data, adica nu l-am bruscat sua alte din astea am pus degetul pe el is buff sa cramat si jumatate din ecran se vede negru o crapatura si lini colorate, nu cred ca exita vreo posibilitate sa il repar ca problema de programe, problema cred ca ete fizica, pot sa i schimb doar monitorul cit mar costa, sau e distrus complet... sau as putea sa il conectez la un un monitor de pc obisnuit? ajutati-ma va rog

3 răspunsuri:
| NoMusicNoLife a răspuns:

Pai probabil ca de aia s-a spart deoarece inainte a mai avut parte de bruscari sau chestii din astea. Pe viitor ar trebui sa ai mai mare grija cu lucrurile tale.

E laptop si e mai complicat. La un pc normal ai fi putut sai cumperi alt monitor, dar aici cred ca trebuie schimbat tot laptopul straight face.

Imi pare rau, dar nu ai ce face thinking

Succes!

| Lur656i a răspuns:

Am patit si eu exact la fel. Trebuie sa le spui ca nu ai facut nimic. Stiu ca o sa inceapca cu texte gen: Da' si vrei sa zici ca s. a spart singur?! sau altceva. dar eu le-am spus. zic sa nu te apuci sa-l schimbi tu si sa le spui. O sa fie suparati, dar o sa treaca thinking parerea mea:*

| Matei10 explică:

De spus o sa le spun dar as dori o parere, sa le spun daca se poate repara si cum..., ca sa nu se supere asa tare sa le spun daca se poate repara...