| IdealShade a întrebat:

Doresc sa devin un fotograf profesional! Sfatuiti niste photoshopuri sau ceva programe pentru redactarea fotografiilor.

9 răspunsuri:
| adelina2011 a răspuns:

Gasesti aici sfaturi de baza despre Photoshop: http://www.vide.ro/videos/1876/tutorial-photoshop-cs4-si-cs5

| DeathTheKid a răspuns:

Ca sa fii fotograf profesionist n-ai nevoie de photoshop sau alt program de editare.Ai nevoie de un aparat bun de fotografiat si de indemanare, ceea ce se capata in timp.Nu te-as sfatui sa-ti iei DSLR din prima, exerseaza pe un compact sau de preferat un bridge ( cum ar fi Nikon P500 sau FujiFilm HS20).Devi un fotograf profesionist abia dupa ce faci sute de poze dintre care marea majoritate sa-ti iasa bine.Plus ca trebuie' sa stii sa lucrezi in setarile din aparat, nu din photoshop.Bafta,e mai greu decat pare!

| Genevive a răspuns:

Incearca GIMP ce mai noua versiune, este free si foarte, foarte utila!
Daca folosesti Google Chrome, cauta extensia " Pixlr-o-matic " este usor de folosit si da rezultate extraordinare.

Cum adica redactarea fotografiilor? Cel mai bun, desigur e photoshop-ul. N-ai nevoie de alternative. Ultima versiune e cea mai buna. Photoshop CS5, + ai un tool dragut cu care poti elimina unele lucruri din fotografie.

| DonnBOSSO a răspuns:

Photo Shop CS 3 Extend mi se pare ce-l mai bun.

| Cristina57Mcari a răspuns:

Eu cred ca te poate ajuta photoscape happy

| Bianca297 a răspuns:

Ai nevoie de talent si un aparat bun. nimic mai mult happy

| maestrulTPU a răspuns:

Oare poti fi fotograf profesional?! exista camera foto profesionala, in niciun caz fotograf, asta ar fi fotograf profesionist! si photoshop e numai unul, nu exista mai multe photoshopuri, deshidratata analfabeta ce esti!