| Cojocariu_Neculai_1960 a întrebat:

Doresc un pic de ajutor de la dv, cand scriu pe tastatura tabletei se modifica cuvintele ce-i de facut?

1 răspuns:
| AndyAndrei77 a răspuns:

Este auto-corectorul activat. Adica cand tastati spre exemplu "căsa" automat vi-l modifica in "casă". Daca imi spuneti ce model de tableta detineti va pot ajuta cu rezolvarea problemei. In caz de nu stiti modelul tabletei, incercati sa apasati pe cuvantul din mijloc de deasupra tastaturii (ar trebui sa fie 3, unul este in mijloc) pentru a-l introduce fara sa fie corectat automat. Sper ca v-am fost de folos.