| mabytza a întrebat:

Dupa ce apesi pe butonul SCAN de la imprimanta ce faci ca sa iti apara imaginea in >calculator?-raspuns urgent va roog

Răspuns Câştigător
| M' a răspuns:

Eu intru in microsoft word dau inserare>imagine>din scaner.

1 răspuns:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Instalează-ţi driver-ul imprimantei.
2. Lansează utilitarul de scanare al imprimantei (exemplu: Hp Photo&Imaging - pentru HP Deskjet - pentru altele... nu mai ştiu acum)
3. Lansează opţiunea de scanare de acolo. - Scanarea cu ajutorul calculatorului (şi nu prin apăsarea butonului SCAN) e mult mai bună căci ai multe opţiuni privind calitatea viitorului fişier JPG scanat (inclusiv să nu fie JPG ci PNG, TIFF, TIF, BMP, etc.)

Succes.