| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cum am mai zis p-aici,am incercat sa invat html si css,un pic de bootstrap si jQuery.
Azi am zis,hai sa fac si eu ceva.
Incerc eu acolo, nu iese nimic. straight face
Ce sa fac? Mai are rost?

13 răspunsuri:
| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Niciodata sa nu te opresti. Poate parea greu la inceput, dar nu trebuie sa renunti! Einstein spunea ca ai nevoie de 10.000 ore pentru a deveni bun la ceva. Lupta si invata! Tutoriale, carti pfd... baga mare!

| anonim_4396 explică (pentru HarukoMariusDaniel):

Nu retin.le fac dupa trebuie sa ma uit iar peste ele.

| HarukoMariusDaniel a răspuns (pentru anonim_4396):

Programare inseamna studiu. Nu trebuie sa inventezi iar tu totul.
Iti stabilesti un proiect si lucrezi la el. Nu trebuie sa retii ca un papagal codurile la inceput. Nu esti la test sa te sanctioneze ca "tragi cu ochiul". Esti liiberrrr! Pur si simplu, stabilesti un obiectiv si lucrezi la el, asa inveti. Nu stai sa retii codurile pe dinafara fara practica.
Daca tot nu merge si nu merge, incearca niste suplimente pentru memorie, concentrare. O dieta corespunzatoare si sport. Mintea trebuie sa fie linistita, sa lucrezi de placere.
O sa reusesti! big grin

| fkfgjgfgd a răspuns:

Https://tutorialehtml.com/ro/ Încearcă imediat după ce înveți anumite taguri din html sa faci practica in notepad

| fkfgjgfgd a răspuns:

Încearcă să ai și un somn bun

| anonim_4396 explică (pentru fkfgjgfgd):

Stiu html, e greu CSS..adica nu e, dar trebuie sa vad iar cum se face, si cum ar fi eu copiez, nu scriu din capul meu

| fkfgjgfgd a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce profil ești?

| anonim_4396 explică (pentru fkfgjgfgd):

Scoala Gimnazialawinking laughing)

| fkfgjgfgd a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei sa profesezi in domeniu fii atent la orele de mate și ai grija sa intri la un liceu bun.
Că sa înveți limbajele de programare incearca să ai un somn bun și să aloci suficient timp pentru asta.
În cazul în care nu reușești să înveți​limbajele de programare vei face face informatica la liceu la profilul real

| anonim_4396 explică (pentru fkfgjgfgd):

Sunt antet, unele poate nu le inteleg (dependenta functionale) aoleu...stiu asa teoretic..in fine. Mersui.

| fkfgjgfgd a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere

| anonim_4396 explică (pentru fkfgjgfgd):

Tu te ocupi cu asa ceva?

| fkfgjgfgd a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt clasa a 10 a