| cappodonna a întrebat:

E o zi rea pentru mine! crying( Am probleme grave cu pc-ul.De si nu e conectat la internet, se misca in reluare si pana se deschid un fisier imi ia cateva minute bune + ca volumul se aude in reluare si uneori blurat (cand ascult muzica si vad film). I-am dat malware peste malware si scanare anti virus toata ziua...degeaba...ce ma fac crying(

Răspuns Câştigător
| rainclouds a răspuns:

Cred ca ai o problema hardware... si la mine mai mergea uneori in reluare... dar umblam la procese in task manager... si am avut mereu grija de pc-ul meu... Daca esti acea persoana care downloadeaza in prostie tot felul de programe pe care le foloseste decat odata si nu le dezinstaleaza dupa :-s am vazut multi utilizatori care fac asta sad si asa se duce windows-ul... daca nu-l administrezi... si incearca sa dai un defragment... sa stergi fisierele care nu-ti mai folosesc... sa dai eventual un system restore... intr-un cuvant... fa curatenie generala... sau instaleaza din nou windows-ul dupa un format total la hard disk happy tine-ma la curent happy

7 răspunsuri:
| marie a răspuns:

Singura sansa e sa te duci la un shop pentru calculatoare unde sa vb cu angajatul de acolo sau sa iti dea niste contacte pentru a te ajuta sa vb cu cineva in stare sa te ajute, e singura mea idee, scuze...sad...Imi pare rau

Mult noroc, scumpic!

P. S.: am avut si eu asa probleme de la Sims2 varianta mama(cu care merg si celelalte aproape) si fiink am laptop am scos bateria si am lasat-o ceva timp rece apoi gata mergea normalhappy

leonardk
| leonardk a răspuns:

Poate un ccleaner care face curatenie si o defragmentare ar ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Defragmenteaza hdd-ul, aceeasi problema numai ca la mine era si hardul obosit.
Asta il folosesc eu http://majorgeeks.com/O&O_Defrag_2000_Freeware_Edition_d4545.html dar nu stiu daca merge pe vista:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot fi o mie de probleme, de la probleme hardware până la probleme software.
Ce probleme hardware ar putea fi:
- bad-uri pe hard disk
- erori pe memoria RAM
- supraîncălzire
- conflicte hardware/latențe DPC excesive
- ș. a.
Probleme software:
- hard disk prea fragmentat
- conflict între anumite drivere/programe
- viruși/viermi/alte goange de genu' - ATENȚIE: NU există anti-virus care poate depista orice
- update-uri/programe instalate greșit.
Pentru probleme hardware: service/garanție. Pentru probleme software, cel mai bine reinstalezi Windows-ul (formatând tot, să fii sigur/ă). Ai putea să iei fiecare fișier la verificat, dar ar dura ani iar șansele de reușită n-ar fi egale cu reinstalarea Windows-ului.

| xibalba a răspuns:

Parerea mea... sa reinstalezi windowsul. daca e problema software, se va rezolva odata cu reinstalarea windowsului. daca e hardware(tine de componentele calculatorului) cel mai sigur il duci undeva in service. asta daca nu e in garantie si te duci la magazinul de unde l`ai cumparat. Bafta! sper sa rezolvi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare ca e lipsa de memorie ram.

| andreioto a răspuns:

Am si eu o problema asemanatoare. i-am schimbat windosul si mi-a mers catevazile bine, si iar a inceput sa mearga in reluare.de ce plizzz hel ca nu stiu ce sa ai mai fac.