| ticu_1478 a întrebat:

E posibil ca antivirusu sa blocheze sunetu de la placa audio cand merge cand nu merge apare sunetu asa din senin sa fie antivirusu de vina?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mai rar.
Am păţit ceva de genul acum vreo câţiva ani când încă erau la modă viruşii de desktop şi driverul de la placa de sunet ajunsese să fie infectat şi mi l-a "păpat" antivirusu şi a dat eroare şi s-a oprit.
În mod normal nu, depinde de situaţie.
Spune-ne antivirusul şi modelul driverului folosit (atenţie! a driverului nu al plăcii).
Pe de altă parte, n-ai nimic de pierdut dacă reinstalezi driverul, e posibil să se rezolve.

| costyvas a răspuns:

In mod normal nu. Incearca intai sa reinsatelezi driverul la placa de sunet si daca iti face aceeasi problema, mergi cu calculatorul la un service. E posibil ca placa de sunet sa nu faca pe undeva un contact corect si de aceea alternantele astea. Costi!

| Incubus a răspuns:

Antiviru in general nu se amesteca cu sunetul pentru ca muzica si filmele nu pot fi virusate nici txt-ul mai bine cauta sa reinstalezi drvr sau... cum a zis si costy

| alandala a răspuns:

Teoretic, nu. Daca ai putea spune ce fel de anti virus ai, poate ne-am putea documenta ceva mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da in cazul acesta antivirusu blocheaza placa audio.happy