| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca fetitele cand sunt mici (nou nascute) au prima menstruatie?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este adevarat ca unele nou-nascute pot prezenta in prima zi de la nastere o sangerare asemanatoare cu menstruatia (cateva picaturi) sau secretie lactata de la nivelul glandei mamare. Acest lucru se datoreaza hormonilor mamei care trec prin placenta si au efecte la copil.

mira
| mira a răspuns:

Nu este adevarat si nu are nicio logica.

| BUBULINA a răspuns:

Nu cred, este pentru prima oara cand aud asa ceva

| SweetCandy a răspuns:

Auci...altu?laughing

nu e adevarat de unde ai scos-o?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaaa! si le trebuiesc tampoane nr 10! Si mai umbla vorba ca eu sunt singurul diliu pe-aici?

| lalaballet a răspuns:

1.exista o categorie mai potrivita decat tehnologie!
2.nu,nu e adevarat.

| giovana a răspuns:

Cine ti-a spus asta? laughing

| fataaaa a răspuns:

Nu am mai auzit niciodata asa ceva. Eu sincer nu cred ca este posiblil

| ingerash_1766 a răspuns:

Da, este adevarat, dar nu este menstuatzie, doar un lichid care seamana cu menstruatia, asa se curata in interior, caci, dupa cum sti, himenul permite fluidelor sa curga, pentru ca are forma de semiluna

| xDyaDya a răspuns:

Ce rautaciosi sunteti.
Menstruatia apare la fete, in general, cu varsta intr 11-16 ani, adica la pubertate. La cele nou nascute este ceva asemanator dar nu se poate.Varsta cea mai frageda la care ai menstruatia este 7-8 ani deci nu e posibilwinking sper ca te-ai lamurit
Bafta! :*

| utilizator.tpu_7269 a răspuns:

Minciuni.nu e adevarat.

| gyaa63 a răspuns:

laughing