| geooor a întrebat:

Este buna tableta Nexus 7? Mi se pare ca este mica la dimensiuni.

2 răspunsuri:
| TheTimeKiller a răspuns:

Este la fel ca orice tableta de 7 inci. Poate ai vazut alte tablete de 7 inci ''mai mari'' pentru ca erau groase. Incii se masoara in ecran. Deci are acelasi ecran ca orice tableta de 7 inci(un ecran bun, display led cu gorilla glass). Are un procesor super. Si, de ce sa-ti iei o tableta de 10 inci(sa zicem google Nexus 10) cu procesor quad-core(la fel ca la Nexus 7), cu diferenta de 1 gb ram si sa dai 3 000 de lei pe ea cand poti sa-ti iei un Nexus 7 mai ieftin? Daca crezi ca sunt mici tabletele de 7 inci, incearca una de 8 inci. Mie, personal, cele de 8 inci mi se par cele mai bune. Nu uita ca alegerea e a ta (daca ai banii necesari). Bafta in alegerea tabletei potrivite!

| Marwell a răspuns:

Nu e mica, am vazut-o eu in showroom eMAG, si e super ok,+ display de super calitate si procesor quad-core, daca as avea nevoie de tableta, as alege Nexus 7 fara indoiala