| SingleForOne a întrebat:

Este o aplicație pe telefon sau online care înregistrează km/h, din interiorul unui autoturism?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar din indicatiile GPS-ului poti deduce viteza, dupa distantele parcurse.
Pentru a inregistra in timp real viteza, ar trebui montat un sistem electronic special pe circuitul indicatorului de viteza (sau altul, suplimentar), dar care trebuie facut de un electronist bun si un programator de aplicatii pe telefon.

| RaduRobertRO a răspuns:

Wase arata viteza cu o abatere de maxim 1 km/h, asta daca vrei sa stii cu ce viteza mergi, daca vrei sa ai o statistica, o baza de date ceva cu viteza pe o anumita perioada, n-am idee.

| ayannn a răspuns:

Da eu zic sa ia grija daca intrii in ceva si te bulesti inseamna ca conduci prea repede kilometru ora

| SingleForOne explică (pentru ayannn):

Voiam raportez câțiva șoferi de autobuz care consider că conduc peste limita de viteză în localitate, dar ok, cum spui tu...