| Mihai473736 a întrebat:

Este posibil ca dacă postezi pe Instagram o poza, în primele zile calitatea ei sa fie una buna, dar apoi după mai mult timp sa își piardă din calitate? Sau odată ce ai postat-o calitatea ei va rămâne mereu aceeași? Sunt destul de perfecționist, am postat niște poze pe Instagram și în primele zile mi s-a părut ca arătau bine dar acum mi se pare ca sunt pixelate și si-au pierdut din calitate. Toata lumea îmi spune însă că arată bine, dar mie nu mi se pare asa. Este posibil sa am aceasta iluzie fiindcă m-am holbat prea mult la ele sau pozele de pe Instagram, chiar își pierd calitatea la câteva zile după ce au fost postate? Ajutați-ma, dau funda!

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Da. Cu cât se holbează mai mulți la tine cu atât se decolorează de la soare.

| andreierdna91 a răspuns:

Salutare.
Daca le scade calitatea se intampla chiar din momentul postarii.(Este posibil ca pe telefon sa arate mai bine iar in momentul in care o postezi din motive de economie a spatiului sa fie comprimata si sa piarda din calitate) Nu isi modifica rezolutia/calitatea in timp.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poate sa fie si din cauza actualizarilor aplicatiei, astia schimba mereu cate ceva si poate a afectat calitatea pozelor vechi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu face asa ceva Instagram, dar e clar ca modifica calitatea la upload de cele mai multe ori

| Cipi1212 a răspuns:

Pozele își păstrează calitatea pe Instagram.