| Ea.e. a întrebat:

Eu am "curatat" ieri laptopul si cred ca am sters ceva din greseala caci atunci cand am intrat pe mess se deschidea fereastra de convorbire cand ma cauta cineva dar nu arata si ce zicea, adica puteam sa scriu, sa trimit, doar ca acolo unde se vede conversatia nu imi aparea, se vedea alb. straight face Si am restartat laptopul, messul, dar in final mi-am dat seama ca e de la laptop, caci am intrat si pe calculator si se vede pe calculator, pe acelasi id.

Are cineva vreo sugestie in legatura cu ceea ce as putea face?straight face Ca am sunat la persoana care mai venea la mine sa'mi repare calculatorul cand aveam probleme si nu raspunde. straight face

Mersi. happy

3 răspunsuri:
| Danιel a răspuns:

Incearca urmatorii pasi astfel:

1] Intra in Start, Run...
2] Executa comenzile urmatoare, una cate una, dupa care Enter sau OK:
regsvr32 "%windir%\system32\wshom. ocx"
regsvr32 "%windir%\system32\jscript. dll"
regsvr32 "%windir%\system32\urlmon. dll"
regsvr32 "%windir%\system32\jscript. dll"
reg delete "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones" /f
3] Restart

Daca etapele anterioare, nu au functionat, mai exista si alte posibilitati.

| watchmen a răspuns:

Dezinstalezi messul si bagi altu, si intre timp incerci pidgin sa vezi daca iti face la fel

| gabi911 a răspuns:

Sigur nu-i culoarea fontului?