| CiicxuBăă a întrebat:

Eu sunt pe orange si vreau sa stiu cum sa faci sa "blochezi o persoana" adica sa faci sa nu mai poata sa te sune. De ceva timp ma suna o persoana cu nr ascuns foarte mult si as vrea sa nu ma mai sune.

Răspuns Câştigător
| Sოﺁℓε a răspuns:

Deci:
mergi la setari si la aplicatie, apel si la respingere automata.o sa iti apara Necunoscut acolo si tu il bifezi
asta e la Samsung si la Nokia tot la setari si la apeluri si este acolo respingere si trebuie sa scrii numarul
Acum depinde si ce telefon ai.

7 răspunsuri:
| ClaudiaDia a răspuns:

Imi pare rau dar nu conteaza de retea, din cate stiu eu numerele private nu pot fi blocate.

| vladd14 a răspuns:

Daca e cu numar ascund nu ai cum straight face daca te suna cu numar ai o optiune pe tel de respingere apeluri sau redirectionarewinking

| uNNe a răspuns:

Sincer ai doar 3 variante:
1.Incearca sa-i raspunzi!
2.Schimba numarul
3. Daca ti la numar du-te la politie, il vor localiza ei!

| chelie91ptm a răspuns:

Te poate suna cu ascuns si degeaba ai activat. pune restricie la Orange, suna la ei si spune-le ca te zapaceste cineva si vrei sa scapi de el. asa am facut eu la cosmote

| Monica07 a răspuns:

Daca te suna cu numar ascuns nu prea ai ce sa-i faci. Doar daca cei de la Orange vor sa incerce sa depisteze numarul si sa-l blochezi de la ei. Daca stiai numarul il puteai bloca si tu din telefon dar daca nul stii. eventual daca continua sa te sune si daca iti spune ceva sau te ameninta sau te hartuieste verbal poti incerca sa depui o plangere la politie. Succes in rezolvarea problemei!

| Madalina_7770 a răspuns:

Buna ai cum sa afli cine te suna sau poti bloca nr persoanei dar trebuie sa mergi la reprezentaantii Orange si sa ii intrebi ce poti face. Daca vrei sa afli numarul e mai complicat trebuie sa dai declaratie la politi si apoi sa mergi la Orange si iti spune nr.

| Herm a răspuns:

Hmm, exista o optiune, lista neagra, acolo adaugi numerele, dar nr necunoscute n-ai cum sa le bagi big grin