| QweRty777 a întrebat:

Exista vreo diferenta intre google+ si google?

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Google, numit si BIG G, este o companie internationala a carui domeniu de activitate cuprinde in speciale serviciile on-line, detinand cel mai puternic motor de cautare din lume la ora actuala, youtube-ul, google+(o retea de socializare), google translate, Maps, Docs, etc.

2 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Am uitat sa spun, Google detine si:
-Android OS
-Nexus phones
-Whatsup
-Chrome
-Chrome OS(un sistem de operare inca tanar bazat pe web si care e pentru PC)
-probabil mai sunt dar nu-mi vin in minte... oricum, Google aproape ca controleaza tot internetul.

| danycostynik a răspuns:

Google + e o retea de socializare ca facebook, iar google este o firma uriasa de it care a creeat google +, motorul de cautare google, android, google maps, earth, docs, drive, picassa, translate si atele. Funda?