| 11dimi a întrebat:

Exista vreo masina virtuala care sa execute o singura aplicatie, nu un intreg sistem de operare?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, spre exemplu masina virtuala java

| al3xander a răspuns:

Da pai cum zicea si colegul exista masina virtuala java care executa doar o singura aplicatie (si aia facuta in java). exista insa programe care executa in mediu virtual aplicatiile (adica orice aplicatie executata in programul respectiv face modificari virtuale in foldere si registri virtuali si nu afecteaza sistemul) ca de exemplu sandboxie http://www.sandboxie.com/

| LDCCristi a răspuns:

Da.Televizorul el doar da filme.Mp3 de la masina reda doar muzica.