| andreeeeeeeea a întrebat:

Exista vreun program de decodificare sau altceva pentru programul ADOBE READER 9? ca am cursurile de la facultate in adobe reader, dar nu merge sa le copiez la xerox zice sa sunt inchise sau ceva d genu. ofer fundita mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Foarte neclara si contradictorie intrebarea ta. Adobe Reader este un program pentru deschiderea fisierelor in format. pdf si nu trebuie/exista alt program care sa-l decodifice pe acesta. De asemenea nu inteleg cum vrei sa copiezi la copiator cursuri de pe calculator, poate ai vrut sa spui ca vrei sa le imprimi la imprimanta. Stiu ca exista posibilitatea ca in formatul. pdf sa fie interzisa copierea (acest format este facut cu Adobe Acrobat), respectiv fisierul sa poata fi numai vizualizat cu Adobe Reader, cred ca apare ceva de genul Read only. Nu stiu daca exista vreun program cu care poti sa inlaturi interdictia de printare, imi pare rau, poate stie altcineva. Succes si numai bine!

1 răspuns:
| cosmon a răspuns:

Foloseste foxit reader, deschide fisierele cu ala si vezi daca asa merge!