| Wyorel a întrebat:

Funda! Cine ma poate lamuri in legatura cu ce este "Registry Cleaner'", pentru ca eu nu stiu decat foarte putine despre acest program!
Astept raspunsuri serioase si as vrea niste sfaturi daca este benefic pentru PC-ul meu!
Doar cel mai bun si mai serios raspuns va primi funda!

Răspuns Câştigător
| Cronki a răspuns:

Cam tot ce faci tu pe calculator fiecare click se monitorizeaza in registry! Fiecare program folosit si apoi dezinstalat lasa in calculatorul tau informatii in Registry. Dupa dezinstalare nu ai nevoie de aceasta informatie stocata asa ca folosesti un program care va sterge acesti registry inutili, si care ingreuneaza PC-ul!
CCleaner este bun dar este un bebe mic pe langa WinUtilities Professional Edition, insa acesta din urma nu este free!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Fi mai precis care din Registry cleaner e vorba.E plin de asfel de programe fantomă. Succes

| DDCC a răspuns:

Este un program ce face curățenie prin regiștrii PC-ului tău, adică îl curăță de erori, de scurtături lipsă, chestii care îngreunează încărcarea programelor.
Eu folosesc Ccleaner, e free și n-am probleme cu el.
Când merge greu de tot PC-ul îi dai o scanare completă cu Malwarebytes.
Vezi să nu bagi o mai mult de un program în acest gen.

| al3xander a răspuns:

Registrii sunt setarile calculatorului (cand dai click pe o mel si o deschide cu winamp este din cauza ca exista setarea in registri, cand un program se autoruleaza cand deschizi calculatorul este o setare din registri si asa mai departe). desigur ca in registri pot exista si probleme (nu neaparat grave dar sa nu functioneze ceva corect). acest program rezolva problemele astea.