| SaturniFraternitas a întrebat:

FUNDA! credeti ca aceasta sursa ( http://www.dc-shop.ro/surse/sursa-modulara-corsair-rm-se ries-rm550-550w-l/ ) s-ar comporta frumos cu 4 memorii RAM Corsair Vengeange PRO de 4 Gb si un MSI GTX 760 TWIN FROZR GAMING?

1 răspuns:
| Radu284 a răspuns:

Nu gasesc nicaieri specificatiile placii video, ce putere vrea. Si nu stiu ce relevanta are memoria, ea nu consuma prea mult. Ce procesor ai? Cat consuma?

Personal, eu nu mi-as lua o sursa mai mica de 650W la un calculator pentru jocuri.