| king997 a întrebat:

Funda! cum fac sa mearga un Intel dual core 1. 6ghz E2140 pe la peste 3200-3500Mhz?

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Prin overclock dar daca nu ai mai facut asa ceva nu e recomandat decat daca te ajuta cineva cu experienta deoarece exista riscul sa ramai fara procesor + ca nu il poti duce la 3200-3500 deoarece nu rezista la atat nu poti sa ii dai overclock 100% maxim as zice undeva pe la 2200-2400 asa dar tot o sa fie probleme cu racirea mai ales dac coolerul tau e unul stock

2 răspunsuri:
| Necuu a răspuns:

Schimbi procesorul.Bagi un Intel dual core cu peste 2. 4 ghz.Eu am 2. 8 ghz si am 3200 mhz

| alecx4music a răspuns:

Daca ii faci overclock nu te tine prea mult timp. Este setat din fabrica sa mearga la parametrii optimi. Daca ii schimbi acei parametrii, risti sa il arzi.