| AnaMariA_3572 a întrebat:

[FUNDA]... dacaam parola pe calculator si mi-am uitat parola, se poate face cumva sa mearga calculatorul?

4 răspunsuri:
| Luy a răspuns:

Trebuie sa existe ceva.Mai bine intrebi un specialist de pe la un service ceva.Trebuie sa exista o chestie sa resetezi de pe prin bios.Eu n-am patit cu calculatorul dar am patit cu telefonul.Am gasit un cod pe internet si mi-a resetat telefonul.Sau poti sa nu scrii nimic in casuta de parola si sa dai doar un simplu enter, la mine asa functioneaza.Bafta multa si data viitoare scrie pe ceva parolatongue

| FrostByte a răspuns:

Daca folosesti Windows XP, la Logon screen apasa Ctrl + alt + delete + delete ( da ,de 2 ori delete ), iti va aparea un pop-up cu 2 casute. La primul scrii Administrator iar celalalt il lasi gol si dai OK. Dupa ce te-ai logat intri la Control Panel, User Settings si stergi parola de la contul cu probleme.

| vladf58 a răspuns:

Pai acu depinde, daca calculatorul tau functioneaza pe 2 useri(adica imparti calc cu cineva si fiecare are un user) intri pe celalalt user(nu pe cel cu parola uitata) si apoi dai din start la run,scrii cmd,apoi iti apare o boxa(nsuh cu msa ii zic) in care scrii netuser si numele userului tau apoi o sa iti apara parola, pe care poti sa o si schimbi dealtfel, uite aici un link http://www.youtube.com/watch?v=1h51DYHxl5A&feature=related

| AnaMariA_3572 explică:

Dar nu mi-am uitat, intrebam doar!