| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Ori de cate ori folosesc internetul mi se deschide o alta pagine de internet cu reclame gen :grecopolis, castiga un iphone etc. Ce sa fac? M-am saturat de asta straight face. Mi se deschide cu Internet explorer si eu folosesc mozila. Ce sa fac? Am cautat sa dezinstalez Internet explorer dar nu l-am gasit in Remove programs. DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| Spitfire a răspuns:

Salutare.

Ai luat un virus de pe internet(worm) care asta ii e scopul lui, sa faca reclame la alte situri. Incearca sa instalezi un antivirus bun si sa faci o scanare completa a calculatorului. Daca nu merge asa v-a trebui sa reinstalezi windowsul si sa reformatezi HDD.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

Daca vrei mai multe informatii in legatura cu acest subiect, da-mi un mesaj privat.

| Question_3829 a răspuns:

Chestia asta mi s-a intamplat si mie si sigura rezolvare a fost sa instalez un AntiSpyware.
il gasesti free pe net, dar totusi daca nu reusesti lasa-mi un mesaj pe privat
bafta

| NevastuicAaA a răspuns:

Incearca asta:

Intra in Control panel, Network and Internet, Internet options si iti apare o o chestie cu o casuta unde este url-ul de la niste siteuri... sterge alea si scrie http://www.google.ro.
Daca nu merge asta, sarputea sa fie de la Mozilla, daca e de la mozilla, trebuie sa specifici si ce versiune (4.01)

| yoooo1990 a răspuns:

In primul rand internet explorer nu poate fi fezinstalat.in al doilea rand, iti apare cand folosesti mozila? aceste siteuri sunt niste site-uri publicitare, sunt alese de catre site-urile pe care intri pentru a face publicitate la aceste site-uri.nu ai ca sa faci, si la mine e tot asa.nu te mai enervawinking bafta

| albastrucanoaptea a răspuns:

Ihim. Reinstaleaza windows-ul, ca oricum cred cu tarie ca a trecut ceva timp de cand ai facut asta ultima oara. Si data viitoare nu mai da "accept" la orice instalare faci fara sa citesti ce scrie pe-acolo happy Succes!