| cristianzgz3 a întrebat:

! funda! salut! deci vreau sa-mi curat laptopul si trebuie sa scot capacul de la spate numai ca capacul nu pot sa-l scot fiindca nu pot sa scot un surub,
cu ce as putea sa-l scot, surubul este tocit in cap
iar laptopul trebuie curatat fiindca numi scoate aierul afara si ajunge la o temperatura de 90 de grade
multumesc

2 răspunsuri:
| DjYeti a răspuns:

Daca ai mana atenta, si nu iti tremura, ii poti incresta capul cu ceva, astfel incat ii faci o linie pentru surubelnita dreapta. pui pe el ceva subtire, dar ascutit, si cu grija lovesti pe el pana reusesti sa il increstezi. Ai foarte mare grija! daca nu te descuri du-l la un service si ai scapat de necaz.

| raidxp a răspuns:

Ai nevoie de o surubelnita dreapta ascutita ca un cutit si ingusta cat sa intre in acel locas sa isi taie o muchie in capul surubului, trebuie doar sa apesi pe el, dar cu simt sa nu patrunzi prin laptop pana dincolo