| anonim_4396 a întrebat:

Fundaa! peste cateva zile plec in concediu si am un drum foarte luung! si vreau sa i-au laptopu-l cu mine! dar nu am modem si vreau internet! iar parintii nu vor sa imi cumpere! pot altcumva sa am internet? P. S. nu prea ma descurc la laptop'uri!

4 răspunsuri:
| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Cel mai fericit caz: unde te canezi exista internet wireless. cazuri fericite alternative: in apropierea locului de cazare exista un local in care exista internt wireless; esti major/-a si de aceea poti profita de oferta Vodafone de a-ti lua modem pentru o luna=proba, luna pe care o platesti prin factura care vine prin posta sau in banca, luna dupa care returnezi modemul; cunosti pe cineva in apropierea locului de cazare care are internet si te accepta; o persoana care vine cu tine in excursie are net si te compatimeste. THE WORST CASE SCENARIO: nu ai net in excursiedevilcrying

| cammm a răspuns:

Poti cu cartela de la Vodafone:) https://www.vodafone.ro/......index.htm. cu placere :)

| pcmhz a răspuns:

Daca ai abonament la RDS vezi ca iti ofera un modem stick USB, nu costa nimic.

| sltlp a răspuns:

Pai unde pleci in conecdiu. Ca asa gasesti wifi teoretic in orice restaurant, sau pizzerie mai moderan, asa ca nu iti trebuie ceva anume, decat laptop-ul