| anonim_4396 a întrebat:

FUNDAAA!
Exista vreun program online prin care sa aflu ce gen de melodii ascult? Adica pot sa pun melodia sa sa imi spuna ce gen este?
Daca exista, cum se numeste?

3 răspunsuri:
| Rockerul23 a răspuns:

Nu nu exista.
Ar insemna ca cineva sa stea sa bage toate genurile de muzica, numele si trupa/cantaretul respectiv.
Gandeste-te cate melodii exista in lume.

| Eliene a răspuns (pentru Rockerul23):

Eu reusesc sa aflu genul melodiei, anul aparitiei, compozitorul etc. cu Windows Media Player, insa asa trebuie sa dau play melodiei de nenumarate ori si m-am saturat si vreau sa incerc ceva mai usor.

| Rockerul23 a răspuns (pentru Eliene):

Pai aceste date sunt stocate in melodie.
Sa nu crezi ca fac parte din Windows Media Player.
Gen pe MP3/MP4 iti scrie ce melodie e, cantaretul etc. dar daca melodia nu are aceste date atunci MP3/MP4,WMP va arata ceva de genul "unknown".