| pantera2011 a întrebat:

FUNDITA AJUTOR! am o problema orice program imi descarc in loc sa mi se descarce normal mi se descarca cu deschidere in windows media player.Cine imi explica si mie ce setari trebuie sa fac sa imi revina programele la normal.pas cu pas daca se poate...astept raspuns mersi mult!

5 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

Nu are cum sa se deschida orice program. Poate doar fisierele audio si video.Pentru video, filme si altele de genul asta dai click dreapta pe el, apoi Proprietati >la General alegi Open with > change (alegi cu ce vrei sa se deschida - Bsplayer sa spunem ) apoi bifezi jos casuta langa care scrie Alwaysuse the selected program...>dai Ok > Apply. si gata! ar trebui sa mearga daca am inteles bine ce problema ai. pentru fisiere audio (muzica) alegi sa se deschida cu Winamp.

| babadag a răspuns:

Trebuie sai dai clik stanga si acolo o sa-ti dea deschi cu windous media playe winap sau ce ai tu instalat

| ornitoringfsa a răspuns:

Daca nu aveti o treaba nu mai raspundeti! Omul a spus ceva voi spuneti altceva.
Si eu am aceeasi problema, daca o rezolv te anunt.

| ornitoringfsa a răspuns:

Nu cred ca mai ai problema pentru. ca a trecut ceva timp dar oricui ii apare se rezolva cu asta :
http://dougknox.com/xp/fileassoc/xp_exe_fix.zip

| ornitoringfsa a răspuns:

http://dougknox.com/xp/fileassoc/xp_exe_fix.zip - salvati.o si apoi intrati, e arhiva