| giani002 a întrebat:

H'E'L'P! Am instalat 12-13 drivere de sunet,imi zice ca se instaleaza,apoi imi spune sa dau restart,dau restart cand intru apas pe sunet si spune,, No Audio Output Device is installed".H'E'L'P.

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

1. Asigură-te că boxele sau căștile pe care le folosești sunt conectate la mufa care trebuie (verde) și bine înfipte. Asigură-te că boxele sunt băgate în priză și pornite, cu volumul ridicat, sau că ai baterii la căști (dacă e cazul). E haios, dar 90% din probleme de aici apar, nu din software.

2. Dacă ești sigur că hardware e totul bine, du-te în la dispozitivele audio (clic dreapta pe icon-ul cu boxa albă de lângă ceas - pe Windows - și alege Playback Devices). În acea listă ar trebui să apară Speakers sau Headphones sau ce dispozitiv ai. Dacă nu apar, mai încearcă o dată pasul 1. Dacă apar, dă un clic dreapta și alege Set as Default Device. Apoi testează din nou, eventual după un restart.

3. Dacă tot nu merge nimic, apasă WinKey (stânga jos pe tastatură) + Pause/Break (dreapta sus) și din fereastra nou deschisă alege Device Manager (stânga sus). Din lista aia caută Sound, video and game controllers și dă Uninstall (tot cu clic-dreapta) la dispozitivele de acolo (ex: High Definition Audio Device sau Realtek High Definition Audio). Apoi iar dă un restart și lasă Windows-ul să instaleze singur driverele.

| giani002 explică (pentru Zartbitter):

Ai skype? Lasa-mi si mie ca nu merge nici una din astea poate am gresit eu cu ceva iti dau TW prin skype, eventual facebook.

| giani002 explică (pentru Zartbitter):

Am rezolvat multumesc big grin

| Zartbitter a răspuns (pentru giani002):

Mă bucur. Care crezi că era problema?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

12-13 drivere? laughing
Ma nene, exista un singur driver, pe care il gasesti la producatorul placi de baza!