| Nov a întrebat:

Hai Salut Fratilor am instalat si eu webu azi si am scris pe google program pentru web. si din fericire/nefericire am dat peste PBX TV un program care pot sa vad canale Tv. mi-am facut cont binenteles ca cu date bagate la vrajeala si vreau sa stiu si eu se uita cumva pe ip se intampla ceva ca n-am chef sa platesc, si am mai facut o prostie in timp ce instalam webu nu stiu cum am dat peste telefon ( DigiTel... de la cablu la dat pe gratis. ) am dat peste el si sa apelat la 112 si incepuse sa vorbeasca aici serviciul nu stiu cum si am inchis repede, imi vine vreo amenda ceva sau ceva pe factura pnm cu toate ca pot sa sun gratis in retea si in alte retele platesc desi nu prea folosesc telefonul il tin de frumusete.

Care stie sa imi raspunda corect dau funda dar la am2 intrebari happy

Răspuns Câştigător
| DjLau a răspuns:

1. PBX Tv este doar un serviciu pentru vizualizarea posturilor Tv online. Nu ai de ce sa te ingrijorezi ca vei plati ceva.

2. Referitor la apelul dat la 112.cred ca isi vor da si ei seama ca a fost o greseala. Daca nu au incercat sa te apeleze inapoi, inseamna ca e ok. Daca te-au apelat, ar fi fost bine sa le raspunzi si sa spui ca s-a apelat in buzunar. Daca totusi ai sunat "la misto", se cam schimba datele problemei si poti risca si amenda.

Cam astea ar fi raspunsurile, chiar daca poate cel de-al doilea raspuns nu este cel pe care il asteptai! happy Pe viitor.mai multa atentie!

Bafta!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Pentru Pbx nu se plateste, este gratuit, te poti convinge singur, de exemplu daca intri pe idownload.ro si dai pe acesta.
2. Daca nu ai spus nimic la 112(sa-i alarmezi in mod nereal) si-au dat seama ca a fost o greseala si nu va avea nici o urmare.