| OneDirectionForever1D a întrebat:

Heei.Se apropie Craciunul...As vrea sa imi iau o tableta...La mine in oras,tableta respectiva nu se mai afla in nici un magazin:nici la altex,nici la flanco, nici la domo.M-am gandit sa mi-o comand de pe site-ul altex.ro.Oare transportul e sigur? Ati comandat vreodata? Nu as vrea sa fie zgariata sau sa se intample ceva in timpul transportului.

6 răspunsuri:
| Mareacluj a răspuns:

Mie mi-au trimis de fiecare data prin fan curier. Mi-a ajuns in siguranta (laptop, in cazul meu, apoi cu alta ocazie plasma, telefon), intr-o husa textila, polistiren, apoi ambalat in cutie de carton. Nu stiu cum ar fi daca ai opta pentru varianta posta, insa cred ca ok, pentru ca si acolo manipularea pachetelor se face tinand cont de ce se afla in ele, adica sigur nu va fi aruncat! Eu, in locul tau as comanda linistita.

| Analiaa a răspuns:

Eu mi-am comandat de pe altex.ro un telefon Samsung galaxy III si l-am primit in conditii exceptioanle nu te teme sunt de incredere

| MessiMessiMuzaffer a răspuns:

Da transportul e sigur.Am comandat si eu o tableta Allview alldro 2 speed si nu era zgariata sau multe altele Fundita!

| MihaelaDart a răspuns:

Este un site sigur. Nu are cum sa fie zgariata din moment ce e impachetata bine. Poti compara inainte pretul tabletei tale pe www.price.ro si vei vedea magazinele online care au oferte ori pretul mic.

| mixxjim a răspuns:

Daca au magazin la tine-n oras ti-l livreaza prin curier si nu e nicio problema. Sunt ambalate special sa reziste la transporturi. Eu am luat de la ei o masina de spalat vase la care era lovita tabla in lateral, in interiorul ambalajului, de la transportul original, nu de la ei, le-am spus si au venit cu alta a doua zi si au luat-o pe cea cu defect. Deci nicio grija, sunt foarte seriosi.

| Seby90 a răspuns:

Iti sugerez sa folosesti ori e-mag, ori pc garage, au discounturi + oferte si pe deasupra au stocul mai mare. Daca spui ca la tine in oras nu le au in magazin, trebuie sa le aduca de unde le au, si daca o comanzi vineri o sa ajunga miercuri, pe cand pe siteurile strict online ti le aduc in maxim 24 ore. Plus ca altex are preturi umflate tare.