| Popescuelen12345 a întrebat:

Hei, am iPhone 15 din ianuarie cu 100% sănătate, iar acum în august am 88%.
Nu înțeleg de ce se duce așa rapid.
Am garanție oare îl pot duce să-mi spună ce are?

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E iPhone. Ceva normal sa se duca repede bateria

Bula
| Bula a răspuns:

Bateria se uzeaza in timp.

| NLS a răspuns:

Al meu are ~50%, dar dupa 5 ani intregi de utilizare.
E Huawei.
La fel cu noul Realme, se duce cam 9-10% pe an.

La iPhone e ceva normal, nu tin atat de mult, si mai ales daca stai toata ziua pe el si il incarci des, se duc repede ciclurile de incarcare, apoi incepe sa se observe.
Nu are niciun sens sa il schimbi acum.
Asteapta pana pe la 70% macar.

| TimberWolf a răspuns:

S-a imbolnavit.

| Cipi1212 a răspuns:

Ai probleme cu bateria.

| KovacsB a răspuns:

Daca scade sub 80 se schimba in garantie

| KovacsB a răspuns:

Cu ce incarcator l-ai incarcat? Apple sau ceva chinezarie?

| adam7 a răspuns:

Sigur, dacă e cumpărat din magazin (operatori ca Vodafone sau magazine gen eMag etc
Ai 2 ani garanție.
Dacă e cumpărat de afară ai garanția Apple de 1 an. mergi la Istyle ca sunt autorizați Apple.
Poți verifica și tu din meniu la setari-general-Apple care garanție.
Acolo îți arată cat mai este valabilă doar garanția obligatorie de 1 an.

| Zxcv6 a răspuns:

Fiindcă iphone are bateria de **** si eu am iphone dar cu baterie de Huawei si tine

| 2FanMessi2 a răspuns:

Poți sa I schimbi bateria, cel mai optim ar fi sa fie tot una de la Apple.
Starea de sănătate poate fii influențată de cât de mult folosești telefonul zilnic, dacă ți se supraincalzeste și îl folosești. Dacă stai cu el când e la încărcat. Lucruri de genul fac ca telefonul sa si scurteze durata de viata din ce în ce mai repede.

| Popescuelen12345 explică (pentru 2FanMessi2):

Oare îmi poate schimba bateria în garanție?

| 2FanMessi2 a răspuns (pentru Popescuelen12345):

Trebuie sa mergi unde ai cumpărat iphone ul și sa te interesezi. Nu știu sa ți garantez dacă da sau nu.