| foreveryoung10 a întrebat:

Hei happy Am o camera web de la OMEGA C12SB... si nu-mi merge.Iar pe net nu gasesc driver-ul :3 Dau fundita daca ma ajutati

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Cand conectezi camera, daca iti cere sa instalezi driver, atunci ai nevoie de acesta. Daca nu primesti niciun avertisment, inseamna ca webcam-ul se foloseste fara a instala un driver. Camera web se activeaza doar prin softul in care o utilizezi (Messenger, Skype, Facebook). Pe unele aplicatii o detecteaza automat, pe altele e nevoie sa specifici sursa video, adica webcam-ul pe care il detii.