| BruneTTe a întrebat:

Hei! Am o problema cu calculatorul. Uneori [deci nu de fiecare data] dupa vreo 15 minute dupa ce-l deschid se blocheaza toate aplicatiile, apare clepsidra aceea mare si un alb d-ala transparent peste ecran si nu ma mai lasa sa fac nimic si trebuie sa ii dau restart. Mentionez ca am windows 7 ultimate. ce poate fi? si cum pot remedia problema? Mersi mult! Funda.

2 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

S-ar putea sa ai memoria ram prea mica sau sa nu indeplinesti cerintele pentru windows 7. Mie unul imi merge foarte bine si sunt multumit de el.

| Psihologul a răspuns:

Daca e recent instalat windowsul este poate din cauza ca. PC-ul tau nu suporta platforma windows 7. Windows 7 are cerinte mai mari pe care PCul tau nu le are. Incearca cu un Xp.