| KinderPinguii a întrebat:

Hei. Am un laptop Toshiba Satellite C660-13R cu Windows 7. Cand ii dau sa se inchida, apare langa "inchide" un cerculet cu "!". Dupa aceea imi apare sau dau "revocare" sau "inchidere fortata", daca nu apas pe niciunul trece singur peste intrebare, iar daca dau pe inchidere fortata imi spune ca nu se vor salva documentele nesalvate straight face. Apoi, apare ca se actualizeaza 1 din 1, unde dureaza cam 5 minute, apoi imi apare ca se inchide. Vreo 10-15 minute stau sa se inchida. Ce pot face sa se inchide mai repede?! Ma dispera!

4 răspunsuri:
| EMike a răspuns:

Ai un proces in Task Manager care nu se inchide. Apasa Ctrl+Alt + Delete, vezi care este acel proces. La mine de obicei ramane Winamp sau cate o data si Yahoo.

| Predator30 a răspuns:

Buna,laptopul ori e in procesare de update,dar mai exact cred ca te grabesti sa ii dai shut down si iti ramane ceva deschis de aia iti face asa,si eu am patit-o cu mozila, tot timpul il inchideam repede si dupa ii dadeam shut down si la fel imi zicea, dar mie nu imi aparea "!"-iti apare doar cand isi face update, verifica daca nu isi face update si nu te grabi sa il inchizi, dai X la toate ce ai deschise si dupa 2-3 min inchidel, O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Poate mai ai programe deschise inainte sa inchizi laptopul cand iti apare aia cu revocare si inchidere fortata ii dai revocare si inchizi toate programele din care ai uitat sa iesi si dupa aia il inchizi normal.

| Sofer a răspuns:

Windows-ul isi face update, care dureaza 5-10 minute si de fiecare data isi face cand il inchizi? Poate cand isi va finaliza update-ul nu vei mai avea probleme.