| Teodora11 a întrebat:

Hei, am Windows 7 Ultimate. Uneori merge sonorul, uneori nu. Ce pot să fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Vezi sa nu fie pe mute big grin

Bula
| Bula a răspuns:

Asa, e greu de spus.
Cand nu merge, trebuie verificate driverele, softul de redare, volumul, alocarea corespunzatoare a iesirii, contactul mufelor difuzoarelor, cablurile, daca boxele sunt alimentate - adica intreg sistemul de prelucrare si transmisie a sunetului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revin cu un raspuns mai complet

Control Panel > Administrative Tools > View Local Services
Apasa tasta W
Click Dreapta pe "Windows Audio" service si da click pe Properties
O sa fie 4 tab-uri, intra pe ultimul, denumit "Dependencies"
Acolo o sa vezi "This service depends on the following system components" box, o sa afiseze 3 servici
Langa fiecare servici o sa fie un "+", da click pe fiecare si asigurate ca toate au statusul "Started"
S-ar putea sa nu fie unul dintre astea pornit de aceea sa ai probleme cu sunetul.
Bafta!

| gelu1970 a răspuns:

Reinstaleaza driverul de audio. eu asta as incerca prima data.