| kati3mary a întrebat:

Hei copii. Deci,am un folder pe desktop plin cu poze de tot felul,foarte importante pentru mine,si de ceva vreme nu mai pot sa-l deschid... Imi arata adresa folderului si asta: "is not accesible. The file or directory is corrupted and unreadable."
Ce s-a intamplat? Mai pot sa salvez ceva din folderul ala? Va rog, ajutati-ma! sad

8 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Da se poate ai Windows XP sau 7

- du-te in Start /MyComputer/Tools/Folder Options si debifezi Use Simple file Sharing dai OK

Dupa ce ai facut treaba asta dai click 2 mouse pe folder dai Proprieties / Security si iti va aparea un mesaj dai Yes si la urma Advanced/Owner si selectezi Utilizatoru adica numele care l-ai trecut tu, selectezi Replace Owner on subcontainers si dai OK/YES si gata s-a rezolvat.

Daca nu reusesti cautama pe itsoft_2011

| kati3mary explică (pentru itsoft):

Am facut asta; dar in properties nu-mi apare "security".

| itsoft a răspuns (pentru kati3mary):

Cautama pe itsoft_2011 si rezolvam problema

| K0sti a răspuns:

Nu se tin datele importante pe partitia cu windows, respectiv desktop si my documents!
Ia citeste aici: http://www.epasystems.ro/pierderi-de-date/
Posibil sa ai virusi!

| CaLyStuu a răspuns:

Incearca sa il pui pe un stick, apoi stick-ul sa il bagi in alt calculator si cred ca o sa iti apara fotografiile.

| Juiceee a răspuns:

Daca noi suntem copii si tu mare adulta, rezolva-ti singura problema.

| kati3mary explică (pentru Juiceee):

Daca ma adresam cu un apelativ potrivit pentru tine, se suparau ceilalti.

| kati3mary explică:

Nu mai conteaza, dragilor, dosarul e gol...Am lasat cursorul pe el cateva secunde si mi-a aparut "This folder is empty". Orice as fi avut acolo, daca as fi putut sa-l deschid oricum nu le mai gaseam. Multumesc de ajutor, totusi.