| MadalinaCx a întrebat:

Hei. Stiu ca intrebarea asta a mai fost pusa de mii de ori, dar cum imi schimb numele de pe facebook desi l-am schimbat de 5 ori. Stiu ca nu mai poti dar am descoperit asta https://www.facebook.com/help/contact/245617802141709? rdrhc cum pot trimite cerere si despre ce trebuie sa fie vorba? am m-ai facut-o odata dar n-am primit raspuns. DAU FUNDA + VOT! URGENT, cat mai multe raspunsuri. Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai nu ai primit raspunsul pentru ca nu ai trimis si atasamentul in care ai numele schimbat! Aici https://www.facebook.com/help/contact/245617802141709 doar prin casatorie poti sa-ti schimbi numele, trebuie sa trimiti copie dupa certificatul de casatorie in care ai alt nume. Deci, nu mai merge sa-ti schimbi numele pe facebook.

| MadalinaCx explică (pentru neluL):

What types of ID do you accept?
The best form of ID you can provide is a government-issued photo ID like a passport or driver's license. This ID must:

Clearly show your name, picture and birthday
Be in color
Don't have a photo ID?

If you don’t have a government-issued, photo ID, you can submit copies of two other documents that together show your full name, birthday and picture.

Examples:

School or work ID
Library card
Utility bill
Credit card
Birth certificate
Social security card
Please cover up any personal information we don't need to verify your identity (ex: credit card number, social security number).

accepta si certificatul de nastere? sau ceva? si ce trebuie sa fac? sa-i fac poza si sa o atasez?

| neluL a răspuns (pentru MadalinaCx):

DA! Sa faci poza documentului si sa o atasezi la-> Your ID ->
Încarcă. Mesajul il scrii in limba engleza.