| AnOnImUl321123 a întrebat:

Hei TPU
Am facut un filmulet de vreo 6 minute cu GTA SA. si acuma nu stiu cum sa ii pun scris, adica srisul ala care apare pela mijlocul unui videoclip intr-ul chenar stiti voi despre ce vorbesc. Cum fac sa pun si eu scis deala? Si cum pot face sa fac ca in anumite parti ale videoclipului sa mearga repede videoul nu asa cum merge el normal. Sper ca ati inteles la ce ma refer.
FUNDA

1 răspuns:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Cred ca te referi la chenarele cu scris care apar pe Youtube in videoclipuri. Dupa ce ai pus videoclipul, intri pe el sa il vizionezi si vei avea sub el 5 butoane. Dai pe cel care se numeste Adnotari, apoi adaugi ce fel de adnotare vrei, si o pui sa inceapa si sa se termine cand vrei tu. Pentru a face videoclipul sa mearga mai repede sau mai incet in anumite parti, ai nevoie de Windows Movie Maker: http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows-live/movie-maker Apoi urmezi pasii urmatori:
- Intri in Movie Maker (il cauti de la Start);
- Adaugi videoclipul;
- Astepti sa se incarce (va dura ceva timp);
- Daca spune ca nu are sunet, doar dai pe X, asa face Movie Makerul uneori;
- Sus vei avea Instrumente video cu verde si dedesubt Editare. Dai pe Editare;
- Pui pauza la videoclip, derulezi de unde vrei sa inceapa mai repede, si apesi M;
- Apoi, derulezi pana unde vrei sa se opreasca sa mearga mai repede si apesi din nou M.
- Dai click pe portiunea taiata din video, si daca ai iesit intri iar in Instrumente video si apoi edit, si selectezi viteza 1.25x sau 2x sau mai mare pentru a merge mai repede, si numerele mai mici de 1x pentru a merge in slow motion;
- In stanga sus in colt ai un chenar albastru. Dai pe el. Dai pe Salvare film, selectezi unde vrei sa fie salvat, si apoi astepti cateva minute sa se proceseze.
Si gata!
Funda?