| qwerty101010 a întrebat:

Hei TPU am si eu 2 intrebari legate de tableta. prima este daca trebuie instalat sau nu antivirus iar a doua daca tableta trebuie sau nu inchisa cand nu o mai folosesc? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Tableta este ca si un laptop, nu ca un telefon mobil, ma refer in cazul bateriei. Daca nu il vei inchide, in timp se va consuma, in cateva ore. Cauta antivirus android, sigur ca poti lua virusi asa cum poti lua si un desktop, laptop, telefon mobil, tableta atunci cand e conectat la internet ori i se aplica un alt dizpozitiv virusat.
peste 90% antivirusi buni: Avast!, Dr.Web, F-Secure, IKARUS, Kaspersky, Lookout, Zoner.
65 – 90% detectie: AegisLab, AVG, BitDefender, ESET, Norton, Quickheal, SuperSecurity, Trend Micro, VIPRE, Webroot.
Recomandarea mea este Avast! Mobile Security fiind un produs complet (antivirus, anti-theft, firewall) cu detectie foarte buna, impact minim asupra bateriei si gratuit!

1 răspuns:
| tidehunter a răspuns:

Nu trebuie instalat antivirus daca descarci doar de pe google play /istore...iar tableta nu este neaparat sa stea inchisa... poti sa o lasi pe modul locked si te poate tine si 5zile tinando numai asa.Sigur ca daca o inchizi consumul va fi 0 dar este cam enervant sa o inchizi sau sa o deschizi