| qwerty101010 a întrebat:

Am un laptop MSI CR610 si dupa ce l-am cumapart am aruncat cutia care avea si cd-ul cu driverele in ea. As vrea un sait de unde sa imi pot descarca driverele potrivite pentru laptopul meu. Help me. Cel mai bun raspuns primeste fundita. Multumesc anticipat :*

5 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Http://laptopnews.ro/download-drivere-laptop Vezi aici! Cauta in functie de modelul laptop-ului si de sistemul de operare! Succes!

| GeosBIOS a răspuns:

Poftim, aici gasesti adunat cam tot ce-i ncesar laptopului tau. Prima optiune "MSI CR610 Notebook Bios 1.09", nu te intereseaza.

http://drivers.softpedia.com/downloadTag/MSI+CR610+Drivers

| GeosBIOS a răspuns:

Scuze link-urile de pe softpedia, din anumite motive sunt moarte. Mai bine ia-le de aici:

http://uk.msi.com/product/nb/CR610.html#/?div=Driver&os=Win7%2032

Dupa ce downloadezi arhiva zip, o dezarhivezi si instalezi driverele. In cazul card reader-ului si ce mai e pe acolo, daca nu ti le recunoaste sistemul de operare, driverele trebuiesc instalate folosind Device Manager-ul din Win 7 / XP. Pentru componentele importante am impresia ca ai executabile. Vezi ca poti sa alegi sistemul de operare, sub care vrei sa le instalezi.

| victorandrei a răspuns:

Site ul producatorului
www.msi.com, ai acolo service/download si cauti laptopul si poti descarca driverele.

| aILex a răspuns:

Intr-adevar. driverele ti le poti lua de pe site-ul oficial al msi. Dar windows 7 (si vista, probabil) isi instaleaza driverele singur. Este inclusa instalarea driverelor in instalarea windosului. Deci in privinta windows-ului 7 si vista nu iti face griji. La xp e mai greu. Ai putea accesa acest link http://www.driverupdate.net/, descarca programul..il instalezi si dai o scanare. Si-ti vor aparea driverele si tu doar le iei de pe internet si le instalezi. Succes!