| notsurewhoiam a întrebat:

Cand deschid new tab imi apare pagina de la babylon.Nu stiu cum pentru ca in calculator nu am programul si nici la add-ons nu gasesc nimic(am mozilla).
Cum as putea scapa de el? Vreau doar sa imi apara pagina goala sau site-urile recent accesate.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstaleaza Mozilla.

| blahblahx100 a răspuns:

Dai la setari si undeva scrie pagina de pornire si completezi acolo cu http://google.com sau cu ce vrei tu

| SecretName03 a răspuns:

De exemplu eu am Mozilla Firefox in engleza si vine ca asa: Tools>Options si scrii la NEW tab www.google.ro :)

| eaglewatch01 a răspuns:

Manage search engine si unde iti deschide, stergi tot ce nu se numeste google. Funda?

| notsurewhoiam explică (pentru eaglewatch01):

Si unde e manage ca nu gasesc?laughing

| eaglewatch01 a răspuns (pentru notsurewhoiam):

Mai simplu:firefox-option-general-homepage.

| eaglewatch01 a răspuns (pentru eaglewatch01):

Selectezi google.com sau.ro

| notsurewhoiam explică (pentru eaglewatch01):

Pagina de start o am google aia stiam si eu doar ca la mine la optiunile de la newtab imi apare doar sa selectez/deselectez anumite cerinte despre cand sa ma anunte daca vreau sa inchid mai multe ferestre deodata sau daca vreau sa imi apara bara cu new tab nu scrie nimic de pagina care aparesad

| eaglewatch01 a răspuns:

Ai vazut linkul trimis?

| franko21 a răspuns:

Simplu de tot.
scrii "about:config'' in loc de adresa, desigur fara ghilimele
ti se va deschide o pagina unde te atentioneaza ca e periculos sa intrii la setari, dar tu ii dai continuare.
cand iti apare pagina cu setarile pui la search ''browser.newtab.url''.
dupa ce ti.l gaseste dai dublu clic unde vezi adresa si setezi orice adresa vrei dupa care dai ok. setarile se aplica instantaneu. bafta si pentru alte nelamuriri contact me

| GabryeluL a răspuns (pentru franko21):

Nu merge mie imi da conduit

| franko21 a răspuns (pentru GabryeluL):

Adica? fii e rog mai explicit. happy