| adela453 a întrebat:

Ce sa fac daca nu mai merge televizorul? Adica al meu s-a stricat si am adus altul pe care il aveam in bucatarie si cand il aduc la mine nu mai merge! Imi apare AV sus si tot ecranul e negru si orice i-as face nu merge! Nu se vede imaginea! Dar la bucatarie da...Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Să verifici antena și sau sau cablul Tv, să nu fie întrerupt sau să nu fi ieșit accidental cablul din mufa spliter-ului(de la o glumă proasta avre-unei persoane de prin casă). Dacă conexiunile sunt bune încearcă să schimbi cablul coaxial cu un altul ce știi precis că este bun, însoțit de mufarea lui și poziționarea cum trebuie în splitter.
Asta ar trebui să rezolve imaginea cea neagră. Succes

| Evolution a răspuns:

Doamne... dacă îţi apare AV înseamnă că e dat pe AV laughing seteazăl pe TV normal... că tv-ul tau are mai multe funcţii logic.

| adela453 explică (pentru Evolution):

Am incercat orice...si nu merge! :/