| tony10 a întrebat:

Daca iti schimbi componetele de la PC, ex: placa video, procesorul etc... Se restarteaza PC-ul, adica se sterge toate datele?

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Depinde de ce componente schimbi. Daca schimbi Hard Disk-ul (locul unde stau datele) si normal ca nu o sa mai ai nimic in calculator. Daca schimbi restul componentelor nu ai nici o problema, datele raman.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Unde stau datele din calculator?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic cu datele orice ai face.

| KLiNK a răspuns:

Nu se "sterge" datele. Numai daca schimbi Hard Diskul se vor sterge. Este logic... straight face

| PrecizeEveR a răspuns:

Salut! Nu se sterg datele, decat daca schimbi hard diskul, in rest nu se sterg. cu exceptia driverelor, care vor trebui inlocuite. Bafta!winking

| BlackCat13 a răspuns:

Daca schimbi Hard Disk-ul, da, altfel, nu!

| Hid a răspuns:

Nu, rămân stocate pe hard disk (sau ssd)