| Adee26 a întrebat:

Hei TPU,
Recent mi-am schimbat parola de la wireless si nu mai pot sa ma conectez pe telefon sau tableta. Imi arata semnalul dar nu pot sa ma conectez la el. Am editat si parola, dar nimic. Help! puppy dog eyes
Dau funda! puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| sfarmafalci a răspuns:

Scoate pentru 15 secunde router-ul din priza apoi baga-l inapoi.
Functioneaza ca un fel de reset.winking

| Dominicc a răspuns:

La tableta stiu sigur ca atunci cand te duci la WIFI si iti gaseste reteaua ta, dai clik pe ea ( ma rog. cu degetu) si forget, sau remove. Important e sa o scoti sa nu mai apara acolo in lista, apoi dai din nou cautare, si o va gasi. Atunci dai conectare, normal. cum ai dat si pana acum, si iti va cere parola.

Asa e si la laptop, si telefon.

Ideea este urmatoarea, dispozitivele sunt setate pe contul vechi, adica reteaua veche, cu aceeasi parola veche. Si acum nu se pot conecta ca nu pot sa faca schimbarea brusc.

Trebe sa le stergi din lista dispozitivelor si te conectezi din nou.

| Dominicc a răspuns:

A functionat? happy