| RedHair a întrebat:

Stie cineva cand trebuie schimbat ventilatorul? Pc-ul meu face un zgomot ciudat cand il pornesc, dar cam dupa 10-15 minute se opreste si merge normal... o fi de la ventilator? Nu l-am schimbat de 2 ani, de cand am cumparat pc-ul...

5 răspunsuri:
| ov1d1u a răspuns:

Zgomotul ala ciudat cum suna? E un sunet "fin", sau e ceva asemanator unui motor? Daca e ultima, felicitari: esti una din miile de persoane care sufera de pe urma surselor de alimentare chinezesti...

| WR104 a răspuns:

Nu trebuie schimbat ventilatorul doar curatat din cand in cand sau schimbat daca ai schimbat si componentele.Verifica temperaturile cu progreame gen Everest sau Speedfan oricum daca zici ca dupa 10 minute se reduce zgomotul atunci nu ar trebuie sa fie o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la placa d aluminiu de care e lipit ventilatorul. iarna cand e frig in camera, bazaie ciudat pana se incalzeste.
apoi isi revine. e rece la inceput, de asta face asa.
nu are nicio problema nu`ti face griji.

| RedHair explică:

O fi frig iarna, dar in camera nu e mai frig ca vara. Si daca tin bine minte, asa facea si vara...

| RedHair explică:

A, WR104, si cum ar trebui curatat?