| Nicole1234 a întrebat:

Hei,va rog am nevoie de unde raspuns urgent. Daca ma duc la un service de telefoane imi poate spune daca este replica sau original? Daca nu, unde as putea afla?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Sigur ca da baietii de la un service gsm intotdeauna pot identifica un telefon ca unul fake, oricat de bine ar fi el realizat.

| ElGreco21600 a răspuns:

Da probabil. Dar ca sa nu iti ceara ala bani sa te fraiereasca, de ce nu intri tu pe youtube, ca sunt chestii din astea cate vrei, si te convingi tu singura. E mai safe asa. Eu am folosit youtube-il ca sa găsesc niste casti beats autentice. Ma tot uitam la videoclipuri real vs fake... Si chiar m-a ajutat.

| miTzuliK93 a răspuns:

La prieteni. Multi din service-urile GSM iti zic din start ca-i replica (escroci) pentru a-ti oferi o suma mica de bani dupa, pentru el. Tu, stiind ca-i replica si neavand nevoie de el, accepti, ca deh, ce sa faci cu un fake... dar totusi vorbim de un original.

Asta e un caz din multe.

| kevinedi a răspuns:

Da.