| Adrian277 a întrebat:

Hei vreau sa imi cumpar un laptop de Black Friday cand sper ca vor fi reduceri considerabile, insa nu ma pot decide care ar fi cea mai buna alegere calitate/pret.Am ca si buget 2400 lei.Presupunand ca vor fi reduceri destul de mari, sa zicem ca imi permit un laptop care acum costa cam 3000 lei.Il voi folosit pentru a ma uita la seriale, filme(deci vreau sa fie full HD), navigat pe siteuri de socializare si ocazional jocuri.Si vreau ceva care sa nu se incalzeasca foarte tare si foarte repede.Mi-au atras atentia:Laptop Lenovo IdeaPad Z51-70 cu procesor Intel® Core™ i7-5500U 2.40GHz, Broadwell™, 15.6", Full HD, 8GB, 1TB, DVD-RW, AMD Radeon™ Tropo XT2 4GB, Free DOS, Black si Laptop Lenovo IdeaPad Z50-75 cu procesor AMD Quad Core FX-7500 2.10GHz, 15.6", Full HD, 8GB, 1TB, DVD-RW, AMD Radeon™ R7 M260DX 2GB, Free DOS, Black.Se merita vreunul? Sau recomandati-mi voi ce credeti ca ar fi mai bun la acel buget.Inca ceva, merita sa stau treaz pana la 4 dimineata ca sa dau comanda pe internet? ca ma gandesc ca daca ma duc la eMAG dupa ore nu mai gasesc.Dau fundita

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evita Lenovo sau alte porcarii. Iti recomand acest Dell http://bit.ly/1WYo8hf Are procesor i5 la 2200 MHz, display Diagonala inch15.6 HD

| Adrian277 explică (pentru anonim_4396):

De ce? Cele Lenovo nu sunt bune?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adrian277):

Dell-ul este mama laptop-urilor, iar tata lot Toshiba. Restul nu conteaza.

| Lipan_George_2000 a răspuns:

Eu am avut inainte un laptop Dell inspiron si calitativ nu mi s-a parut prea bun.Acum fiecare cu parerea lui.