| Nicu_Trepadus_1994 a întrebat:

Heii, mă ajutați vă rog și pe mine?
Cine are idee daca pot sa dau alimentare din sursa calculatorului la placa de baza de 6 pini atx cu cablu pci-e express si in acelasi timp si la placa video cu pini tot de 6 atx(in total 2x6+2 cabluri)
Va rog ajutati-ma sa stiu sa nu cumpar degeaba, dau funda!

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

NU. Asa arzi placa de baza!
Placa video are conectare cu 6 sau cu 8 pini si cablul este conectat intr-un fel.
Placa de baza are conectare cu 4 sau 8 pini si are cablul conectat altfel!
Conectorul de 6+2 pini de la placa video este diferit de conectorul de 6+2 pini de la placa de baza!
Daca il fortezi in orice fel arzi ori placa video ori placa de baza!